Kurs adr podstawy

Na czym polega profesjonalny kurs adr podstawy?
Szkolenia organizowane przez naszą firmę ŁP-EKSPERT  związane są bezpośrednio z branżą transportową i logistyczną. Oferujemy profesjonalny kurs adr podstawy, który ma na celu przygotowanie przyszłych kierowców do transportowania różnego rodzaju materiałów niebezpiecznych.

Podstawą naszego działania jest duże doświadczenie i szeroka wiedza. W swojej ofercie umieściliśmy nie tylko podstawowy kurs, ale także opcję doszkalającą i zaawansowaną. Jeżeli ciekawi Cię jak wygląda kurs adr i chcesz zapoznać się z jego zasadami, zerknij poniżej! To właśnie tu omówione zostały najważniejsze zagadnienia związane z organizowanym przez nas kursem na Adr podstawy.


Rodzaje kursów Adr
W ofercie naszej firmy znaleźć można zarówno podstawowy kurs Adr, jak i dokształcający. Organizujemy kursy dla początkujących, które obejmują przewóz drogowy materiałów niebezpiecznych wszystkich klas, a także konkretnie klasy 1 lub klasy 7. Ponadto dostępny jest także specjalistyczny kurs z zakresu przewozu materiałów niebezpiecznych w cysternach. Aby udzielić dokładnej odpowiedzi na pytanie: kurs adr jak wygląda, należy najpierw przeanalizować stawiane uczestnikom kursów wymagania.
Każdy zainteresowany wzięciem udziału w szkoleniu jest zobowiązany do przedstawienia:
• ważnego prawa jazdy,
• kopii posiadanego zaświadczenia Adr(jeżeli przedłużamy),
• dowodu osobistego,
• zdjęcia.
Dodatkowo warunkiem przystąpienia do szkolenia jest ukończenie 21 lat, a także uiszczenie obowiązkowej opłaty. Już wiesz zatem jak zrobić kurs adr, ale nie możesz zapominać także o spełnieniu dodatkowych wymagań, które związane są z przepisami o ruchu drogowym i transporcie.


Kurs Adr  podstawy– jak to wygląda w praktyce?
Głównym celem szkolenia Adr podstawy  jest zaznajomienie kierowców z obowiązkami i zasadami przewozu materiałów niebezpiecznych. Podczas kursu każdy uczestnik zapoznaje się z informacjami na temat zagrożeń, które są związane z tego typu transportem.

Celem kursu adr jest również przekazanie kursantom wiedzy na temat sposobów radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Przykładem może być wypadek drogowy, który w obecności materiałów niebezpiecznych może stanowić spore zagrożenie na ludzi i całego otoczenia. Podczas szkolenia każdy kierowca może zatem dowiedzieć się, jak wygląda kurs na adr, a także jakie są jego zasady.


Czas trwania kursu Adr
Każdy kurs Adr oferowany przez naszą firmę przebiega dość podobnie, jednak czynnikiem różnicującym jest tutaj czas. Odpowiedź na pytanie: jak długo trwa kurs adr nie jest, więc jednoznaczna. Zależne jest to bowiem od rodzaju kursu. Dla przykładu szkolenie podstawowe trwa przez około 24 godzin lekcyjnych, a specjalistyczny przewóz w cysternach przez 16 godzin. Zajęcia prowadzone są zarówno w formie teoretycznej, jak i praktycznej. Co ważne w ciągu jednego dnia zajęcia nie mogą trwać dłużej, niż przez 8 godzin lekcyjnych.